קייטרינג בכרמיאל חנויות אופניים אימון אישי אספקה טכנית עיצוב שמלות כלה מוסכים בכרמיאל סוכניות רכב בכרמיאל נגריות בכרמיאל בחירות כרמיאל גנים כרמיאל
 רהיטים בצפון מסעדות בגליל חוגים בכרמיאל אולם אירועים בכרמיאל  שיפוצים בכרמיאל משרדי תיווך רואי חשבון בכרמיאל גני ילדים בכרמיאל צימרים בגליל עיצוב פנים
   
מחפש עורך דין ? מחפש אינסטלטור ? מחפש אדריכל ? - תוכל למצוא את כל העסקים ובעלי המקצע במדריך העסקים של כרמיאל ברשת

 

 

קוסמטיקאית בכרמיאל

מוצרי קוסמטיקה בכרמיאל

מוצרי אלוורה כרמיאל

עיצוב פנים בכרמיאל

אולמות אירועים בכרמיאל
קייטרינג בכרמיאל
חנויות אופניים בכרמיאל
אולם אירועים בכרמיאל
קידום בגוגל


הסופר הכרמיאלי אברהם לוי זכה ב-"קסת הזהב"

הסופר אברהם לוי מוותיקי כרמיאל, זכה בדצמבר 2012 ב- "קסת הזהב" לסופרים וותיקים מאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל.

נכתב בתעודה:

"במילים יקרות מפז בנוצה טבולה באור יקרות אנו כותבים לך את ברכת "אגודת הסופרים העברים בישראל".

"קסת הזהב היא דרכנו להכתיר אותך בעטרת כבוד, השמורה לך כיוצר וכאיש המושך בעט הסופרים, שתרם לבניין הספרות העברית בארץ ישראל.

הספרות העברית החדשה, היא צופן הזהות של כולנו, בכתיבתך ובספריך, תרמת לספרות העברית את הצופן של--  והערכתנו היא עדות לכך.

כיו"ר "אגודת הסופרים העברים בישראל", אני מברך אותך, יחד עם חברי הוועד המנהל, בברכת חזק ואמץ!  הלהבה שלך ממשיכה להאיר, ו"קסת הזהב" שלך היא חלק מן המורשת שלנו ועל כך תודתנו והוקרתנו".

 

בכבוד רב

הרצל חקק יו"ר אגודת הסופרים העברים.

 

בעקבות זאת קבל אברהם לוי  מכתב מרגש  מראש העיר כרמיאל עדי אלדר.

"אברהם היקר,

 

בורכת במתת שמים עם יכולת לתת ידך בעט הסופרים.

עבודתך הפורייה והספרים  פרי יצירתך, מעשירים ידע ומרחיבים את הדעת.

זו זכות לנו להכיל בעיר המיוחדת שלנו אומנים רבים שאתה נמנה על המובילים בהם.

אני מברך אותך על הכבוד שניתן לך ע"י אגודת הסופרים העבריים ויודע שאתה אכן ראוי לכך.

איחולי להמשך היצירה ולבריאות טובה.

בברכה

עדי אלדד

ראש העיר

קורותיו של הסופר:

הסופר אברהם לוי בן יונה . נולד בשנת 1932 בעיר טבריה, את ילדותו עבר בחיפה, תושב כרמיאל עוד בשנותיה הראשונות, נשוי לברכה אב לשלושה וסב לתשעה נכדים, נין אחד.

את הכתיבה החל לעת בגרותו בגיל 72. ניסיונו הראשוני בכתיבה חופשית במגוון נושאים החל בעיתון מקומי בעיר כרמיאל, עם צאתו לגמלאות החל בכתיבה שנבעה כמעיין מתגבר.

יצירותיו הספרתיות נכתבו בהשראת ציוני דרך של חייו. מרבית חייו עבר בעמל ויזע לבנות בית בישראל, בכל שנות חייו היה חלק מההוויה היהודית הישראלית, מעורב בחיי הקהילה והפוליטיקה, שורשיו עמוקים בארץ זו, שאת תיאורי יופייה לא חסך ושזורים המה ביצירותיו.

 

בספרו הראשון "במעגל הפרעות" (2004) 220 עמ' רצה הסופר להנציח את מסע עלייתם המופלא של הוריו  מצפון עיראק בשנת 1916. ברומן מתוארים מעשה פוגרום שנעשה ביהודים בצפון עיראק. תלאות המסע, הסכנות והמרדפים ע"י צבא תורכיה שנמשכו כשנתיים.

לאחר שנה הוציא את ספרו השני "מוכרי עיתונים". 187 עמ'. מתאר את ההווי החברתי של הנוער החיפאי. משלב בספרו חיי עבודה כמוכרי עיתונים ועבודות מזדמנות עם פעילות במסגרת תנועת נוער מסוף מלחמת העולם השנייה לראשית קום המדינה.

ספרו השלישי "ירידה גורלית במדרגות", (2006) 231 עמ',  שונה בסגנונו מספריו הקודמים, נכתב כרומן מתח ובילוש. אנשים מקורבים נחשדים במות אדם עקב תאונה? העלילה מסתבכת בין אהבות, בגידות ושקרים לבין חייהם האישיים של החוקרים.

ספרו הרביעי, "אימא של מי הכרית הזו?" (2009)  319 עמ' נכתב בהשראת סיפור אמיתי, שהתרחש בשנת 1956 רומן מתח שהדמיות המרכזיות הן דיירי בית משותף בשגרת חיי יום עד שאישה נמצאת ללא רוח חיים, מתעורר חשד לביצוע רצח, החשודים הם בני משפחה, דיירי הבית וידידת ילדות.

הסופר אברהם לוי לפני שיצא לגמלאות עבד כשומר שדות במחלקת הנדסה של עירית כרמיאל, עבודתו המיוחדת והמפגש עם התושבים הבדווים שחיים מסביב לעיר כרמיאל, היו לו להשראה לספרו החמישי, "שומר שדות" ׁ (2010) 342 עמ'. גם הוא רומן בלשי על משיכה רומנטית, כמעט בלתי אפשרית בין צעיר יהודי לבין צעירה בדווית. בספר משולבים רצח, אהבה, חקירות משטרתיות ומפגשים מסתוריים, תוך תיאורי נוף מדהימים של הגליל.

ספרו השישי של הסופר אברהם לוי בן יונה הוא ספר שירים. "זה נראה כמו חלום" (2011) 88 עמודים.

ספרו השביעי, ספר שירים שני "נגינת געגועים" (2012) 103 עמ'. נושאי השירים ניתן להזדהות ולאהוב אותם, שירי  הגליל וכרמיאל: ”יש לי את כל האוויר שבעולם יש לי גם שמים..."

שירי אהבה ומולדת: "לא מכיר ארץ אחרת, לא מאוהב באחרת..."

4 ספרים בעריכה: "השכן של הכלבה" ספר לילדים, "דקל" רומן, "אשת הנסיך" רומן, "דלקה ביום גשום" רומן מתח.