קייטרינג בכרמיאל חנויות אופניים אימון אישי אספקה טכנית עיצוב שמלות כלה מוסכים בכרמיאל סוכניות רכב בכרמיאל נגריות בכרמיאל בחירות כרמיאל גנים כרמיאל
 רהיטים בצפון מסעדות בגליל חוגים בכרמיאל אולם אירועים בכרמיאל  שיפוצים בכרמיאל משרדי תיווך רואי חשבון בכרמיאל גני ילדים בכרמיאל צימרים בגליל עיצוב פנים
   
מחפש עורך דין ? מחפש אינסטלטור ? מחפש אדריכל ? - תוכל למצוא את כל העסקים ובעלי המקצע במדריך העסקים של כרמיאל ברשת

 

 

קוסמטיקאית בכרמיאל

מוצרי קוסמטיקה בכרמיאל

מוצרי אלוורה כרמיאל

עיצוב פנים בכרמיאל

אולמות אירועים בכרמיאל
קייטרינג בכרמיאל
חנויות אופניים בכרמיאל
אולם אירועים בכרמיאל
קידום בגוגל

 

הרשויות המקומיות לאן...

בכינוס: ניהול בעידן של שינויים

במכללה האקדמית צפת

 

בשנים האחרונות שב ועולה המשבר הקיים בין הרשויות המקומיות למשרדי הממשלה, נוכח מצבן של רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ, שחלקן נתונות במצב כלכלי קשה.

מומחים מפרשים זאת בבעיה מבנית של המערכת המוניציפאלית בישראל הנובעת מכך, שמקור סמכותן של הרשויות המקומיות הוא בציבור התושבים, בעוד מעליהן ניצב השלטון המרכזי המתאפיין בריכוזיות יתר בקבלת החלטות בענייניהן.

מצבו של השלטון המקומי, שיטות הניהול ברמות שונות של הרשויות המקומיות וארגונים נידונו בהלך כינוס "ניהול בעידן של שינויים" שהתקיים במכללה האקדמית צפת. בכנס השתתפו ראשי רשויות מרחבי הארץ, מומחים בתחום ניהול ואנשי אקדמיה, שפרשו תמונת מצב עגומה בה נתונה היום מערכת השלטון המקומי והציגו פתרונות לשיפורה, המבוססים על ניסיונם בניהול המועצה.

נשיא המכללה, פרופ' אהרן קלרמן, ציין בדברי ברכתו את האתגרים העומדים בפני ניהול השלטון המקומי בדמותן של טכנולוגיה וגלובליזציה ודרישות לאיכות שרות. ואכן, בין הנושאים שנידונו היה גם מחקרה של ד"ר ריבה זיו מאוניברסיטת בר אילן, שאפשר הצצה לעולמן של העובדות הזרות בישראל שמפגשן עם האוכלוסייה בישראל יוצר מתחים כלכליים ותרבותיים, מחקרו של ד"ר דוד שוורץ בנושא חברות עירוניות, ומחקרה של ד"ר אפרת גיל בנושא  - כיצד לערוך שינויים ארגוניים.,  

הכנס אורגן ע"י ד"ר אפרת קנולר, רכזת תחום מדעי המדינה במכללה האקדמית צפת, שהציגה את היתרונות והחסרונות של שיטת מיקור חוץ ברשויות המקומיות. לדבריה, הרשויות המקומיות נאלצות להשתמש , יותר ויותר, במיקור חוץ בשל הנחיות הנכפות עליהן מצד השלטון המרכזי לצמצם את כוח האדם ברשות ובשל המטרה לרצות את התושבים, הבוחרים הפוטנציאליים של ראש הרשות. התוצאה – פגיעה בעובדים החלשים, בייחוד בפריפריה.  

במהלך הכנס התקיימו דיונים בהשתתפות עדי אלדר, ראש העיר כרמיאל, אילן שוחט ראש העיר צפת, יעקב ממן, ראש מועצת כוכב יאיר-צור יגאל ועו"ד פריד גאנם, ראש מועצת מרר, שהציגו את הקשיים בהם הם נתונים כראשי ערים, וניסיונם למצוא את האיזון הנכון בין המדיניות המוניציפאלית לבין המדיניות הממלכתית.

עדי אלדר ראש העיר כרמיאל: "השלטון המקומי הוא אי של יציבות. ראשי רשויות צריכים להתמודד עם תחלופה בלתי פוסקת של שרים ושל שינוי במדיניות הממשלה, חדשות לבקרים, בעוד אנחנו ראשי הרשויות נמצאים בחזית הראשונה מול התושבים ומנסים לסייע ככל שניתן. במשך 15 השנים בהם שימשתי כיו"ר השלטון מרכז השלטון המקומי, התחלפו 14 שרי פנים!!

לצערי למדנו שפקידי הממשלה חזקים מנבחרי העם (השרים). המדינה מנוהלת על ידי משולש: צלע אחת - אגף התקציבים במשרד האוצר, הצלע השנייה - היועצים המשפטיים גם בממשלה וגם בשלטון המקומי, והצלע השלישית - התקשורת. שלוש צלעות המשולש משתפים פעולה במידה זו או אחרת והדוגמא היא שבכל פעם שהרמנו מאבק של מרכז השלטון המקומי מול הממשלה, פתאום צצו להם מיני דברים שהוזנו בתקשורת על ידי אנשי האוצר. לצערי השלטון המרכזי מנותק ממה שבאמת קורה בשטח".