קייטרינג בכרמיאל חנויות אופניים אימון אישי אספקה טכנית עיצוב שמלות כלה מוסכים בכרמיאל סוכניות רכב בכרמיאל נגריות בכרמיאל בחירות כרמיאל גנים כרמיאל
 רהיטים בצפון מסעדות בגליל חוגים בכרמיאל אולם אירועים בכרמיאל  שיפוצים בכרמיאל משרדי תיווך רואי חשבון בכרמיאל גני ילדים בכרמיאל צימרים בגליל עיצוב פנים
   
מחפש עורך דין ? מחפש אינסטלטור ? מחפש אדריכל ? - תוכל למצוא את כל העסקים ובעלי המקצע במדריך העסקים של כרמיאל ברשת

 

 

קוסמטיקאית בכרמיאל

מוצרי קוסמטיקה בכרמיאל

מוצרי אלוורה כרמיאל

עיצוב פנים בכרמיאל

אולמות אירועים בכרמיאל
קייטרינג בכרמיאל
חנויות אופניים בכרמיאל
אולם אירועים בכרמיאל
קידום בגוגל

מנהיגות התלמידים של אורט כרמים ביום כיף

כתבה: מיכל מיכאלי

נציגי מועצת התלמידים ומובילי של"ח צעירים (מש"צים) של בית ספר אורט כרמים יצאו לאחרונה ליום בילוי והעשרה בירושלים. לאחר שרצו לבחירות, התמודדו מול מועמדים נוספים, נבחרו, התחלקו לוועדות והחלו לפעול, החליטו בהנהלת בית הספר להוציא את קבוצת התלמידים הזו ליום טיול בעיר הבירה. מדובר בתלמידים משכבה ז' עד י"ב, חלקם ותיקים שתרמו רבות במהלך השנים לעשייה בית-ספרית ומחוצה לה וחלקם הצטרפו השנה עם הרבה מוטיבציה לעשות ולתרום. מתוך רצון וכוונה לשלב בין הנאה להעשרה ולמידה, תוכנן יום זה בקפידה רבה ע"י דבורה ישראלי, יואל אהרון ורוני שפירא והם גם אלה שליוו את הקבוצה ונתנו הסברים ומידע.

ראשית הביקור בירושלים החל בתצפית בעיר דוד ולאחר מכן עלייה לכותל המערבי. התלמידים הסתובבו ברחבת המקום ונהנו מאווירת הקדושה, ובתוך כך חלקם הניח תפילין, חלקם התפלל והיו גם מי שכתבו פתקים וטמנו אותם בין אבני הכותל. לאחר מכן סיירו ברובע היהודי ובהמשך נכנסו למרכז מורשת מנחם בגין, שהיווה את לב העניין, תוך יציקת תוכנים של חינוך למנהיגות בסיור כולו. מרכז בגין שוכן בכתף הינום, הצופה אל הר ציון וחומות העיר העתיקה ובו מוזיאון המספק חוויה אורקולית ייחודית ומפגש מרגש עם דמותו, כפי שהיא משתקפת באירועים חשובים בתולדות המדינה. התלמידים מאוד התרשמו ממה שראו ושמעו על פועלו של בגין ובעיקר התרגשו לשמוע את נאומיו. אחד הסיפורים, שהותיר אצלם רושם חזק, היה עניין האחדות בין אשכנזים לספרדים, שבגין דאג לציין, והוא בא לידי ביטוי במעשה ההתאבדות של ברזני ופינקלשטיין, חברי האצ"ל. השניים היו כלואים בכלא עכו ונידונו למוות בשל פעילותם המחתרתית נגד הבריטים.  דקות ספורות לפני שהובאו לגרדום הם התחבקו עם רימון יד עטוף בקליפת תפוז והתאבדו יחדיו.

את הסיור בירושלים חתמו התלמידים בשכונת ממילא, שבעבר הייתה שכונת מגורים וכיום מתחם קניות, מלונות ובתים יוקרתיים.

רוני שפירא מספר על הטיול ואומר: "הטיול היה מוצלח ביותר. התלמידים שבו עם חוויות רבות הטובלות בקדושה והנאה. תגובות התלמידים היו מדהימות ולכן רבים מתלמידי ביה"ס בקשו להצטרף למועצת התלמידים ולקבוצת המש"צים ולתרום מעצמם. הביקור במוזיאון בגין מהווה בעיני את לב לבו של הביקור בשל ההתמקדות בעניין המנהיגות."