קייטרינג בכרמיאל חנויות אופניים אימון אישי אספקה טכנית עיצוב שמלות כלה מוסכים בכרמיאל סוכניות רכב בכרמיאל נגריות בכרמיאל בחירות כרמיאל גנים כרמיאל
 רהיטים בצפון מסעדות בגליל חוגים בכרמיאל אולם אירועים בכרמיאל  שיפוצים בכרמיאל משרדי תיווך רואי חשבון בכרמיאל גני ילדים בכרמיאל צימרים בגליל עיצוב פנים
   
מחפש עורך דין ? מחפש אינסטלטור ? מחפש אדריכל ? - תוכל למצוא את כל העסקים ובעלי המקצע במדריך העסקים של כרמיאל ברשת

 

 

קוסמטיקאית בכרמיאל

מוצרי קוסמטיקה בכרמיאל

מוצרי אלוורה כרמיאל

עיצוב פנים בכרמיאל

אולמות אירועים בכרמיאל
קייטרינג בכרמיאל
חנויות אופניים בכרמיאל
אולם אירועים בכרמיאל
קידום בגוגל


צוות מרכז הצעירים כרמיאל: "מקצוע אהוב לצד חיי משפחה מאושרים – יש חיה כזו?"

אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר בחיים הבוגרים היא השילוב בין חיי משפחה לבין המימוש העצמי. שני הנושאים הם "כבדים" כשלעצמם עקב המשמעות הרבה הטמונה בהם, ולא כל אדם יודע לעשות את האבחנה ואת האיזון בין השניים. התלבטות זו באה לידי ביטוי באופן מובהק בשיקולים לבחירת מקצוע לעתיד מחד, ובצורך בלתי נלאה בעצמאות כלכלית מאידך.

 חיי המשפחה לאו דווקא מתחילים כאשר נולד ילד לזוג צעיר, אלא אפילו לפני כן. מעשים כגון רכישת רכב, מגורים משותפים, אירוסין וכדומה, אלו מניחים את היסודות לבניית משפחה יציבה. אך רבים טוענים כי כלל לא ניתן לגדל משפחה נורמטיבית במצב הכלכלי של היום, והטענה הזו מגובה על-ידי מחקרים: ההוצאה הממוצעת על ילד יחיד עומדת על כ-350 אלף שקלים, עד הגיעו לגיל 18. ומה לגבי אלו שיש להם יותר מילד אחד? הסכום כבר מגיע למספר לא מציאותי.

עקב המשמעות הכלכלית הכבדה בהקמת משפחה צעירה, הופכת בחירת תחום העיסוק לחשובה מאין כמוה. יש אנשים שלוקחים את הנושא צעד אחד קדימה, ונותנים לצורך הכלכלי להכתיב להם את העתיד. במהלך ההתלבטות על תחום הלימודים, אלו יבחרו בדרך כלל בתחום אשר יניב להם את ההכנסה המרבית, ופחות בתחום שהכי מושך אותם. פירוש הדבר הוא שאנשים רבים מוותרים על צרכים אישיים שלעיתים מושרשים בהם, כדי "להרוויח" את ההזדמנות להקמת בית כלכלי יציב.

אפשרות אחת לפתרון ההתבלטות היא מצב שבו סטודנט מגלה כי המקצוע שבחר עבור עתיד כלכלי בטוח הוא גם המקצוע אשר מושך אותו הכי הרבה, אך תופעה זו היא יחסית נדירה. אפשרות נוספת היא "פשוט" לא להביא ילדים לעולם. אומנם אפשרות זו נראית הזויה לחלוטין לאנשים שהקמת משפחה עבורם זה ערך עליון, אך אפשרות זו אכן קיימת, וישנם הבוחרים לצעוד בנתיב הזה. עבור אלו שלא בוחרים באפשרויות שלעיל, ההתלבטות בין השניים יכולה להוביל לקונפליקט פנימי כבד, ויכול לחלוף פרק זמן של שנים עד אשר יגיע אותו אדם להחלטה.

חשוב לזכור עובדה חשובה ובסיסית – היעדר המימוש העצמי בא לידי ביטוי באופנים רבים כמו רוגז, עצב תכוף וכדומה. אדם אשר אינו דואג לבנות לעצמו עתיד המכוון למימוש עצמי בצורה שהכי טובה ומתאימה לו, יתקשה להקים משפחה יציבה. במרכז צעירים תיפתח בקרוב תוכנית בשם "ספירלת צמיחה" הכוללת 10 מפגשים, ומיועדת לגברים הנמצאים בלב הקונפליקט המדובר.   

מרכז צעירים כרמיאל עומד לשירותכם בשני התחומים – הן בבחירת תחום הלימוד בהשכלה הגבוהה, והן בנושאי דיור ומשפחות צעירות. לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר עם מרכז צעירים בטלפון: 04-6662389, בדף הפייסבוק, ובדואר אלקטרוני –  mzkeitan@gmail.com.