קייטרינג בכרמיאל חנויות אופניים אימון אישי אספקה טכנית עיצוב שמלות כלה מוסכים בכרמיאל סוכניות רכב בכרמיאל נגריות בכרמיאל בחירות כרמיאל גנים כרמיאל
 רהיטים בצפון מסעדות בגליל חוגים בכרמיאל אולם אירועים בכרמיאל  שיפוצים בכרמיאל משרדי תיווך רואי חשבון בכרמיאל גני ילדים בכרמיאל צימרים בגליל עיצוב פנים
   
מחפש עורך דין ? מחפש אינסטלטור ? מחפש אדריכל ? - תוכל למצוא את כל העסקים ובעלי המקצע במדריך העסקים של כרמיאל ברשת

 

 

קוסמטיקאית בכרמיאל

מוצרי קוסמטיקה בכרמיאל

מוצרי אלוורה כרמיאל

עיצוב פנים בכרמיאל

אולמות אירועים בכרמיאל
קייטרינג בכרמיאל
חנויות אופניים בכרמיאל
אולם אירועים בכרמיאל
קידום בגוגל

קשרי אורט כרמים ו-
M.I.T

כתבה: מיכל מיכאלי

החודש מתארחות באורט כרמים שתי סטודנטיות מאוניברסיטתM.I.T   שבארה"ב במסגרת התוכנית: MISIT – ISRAEL HIGHLIGHTS FOR HIGH SCOOLERS.

M.I.T הוא מוסד אקדמי טכנולוגי יוקרתי מאוד בארצות הברית ובעולם. מוסד זה שם לו למטרה לשלוח סטודנטים לארצות שונות למשך חודש ימים כדי להיחשף לשיטות חינוך שונות בעולם ולחשוף תלמידים לשיטות הנהוגות במוסד זה. עיקר הדגש הוא על לימוד אינטראקטיבי ופיתוח החשיבה. הסטודנטים המשולבים בתוכנית הם אלה המעוניינים לתרום לפיתוח החינוך בקהילה הבינלאומית.

בין קשריה של רשת אורט נוצרו קשרים גם עם M.I.T. זו השנה השנייה בה נבחר בי"ס אורט כרמים, בהנהלתו של יואב קוסן, לחבור לפרויקט.

הסטודנטיות מיקה ולינדזי הגיעו מאזור בוסטון. מיקה, לומדת מחשבים וקוגניציה, דוברת עברית ורוסית ויש לה משפחה בארץ. לינדזי לומדת אווירונאוטיקה.

לקראת בואן הכינה המנהלת הפדגוגית, דורית בטאן, תוכנית עשירה ומגוונת בכלל מקצועות המדע מכיתות ט' כתום ועד כיתה י"ב. התוכנית כללה ביקורים בשיעורים כמו ביולוגיה, כימיה, פיסיקה, מכרוניקה, הנדסת תוכנה ואנגלית ברמות גבוהות. בחלק מהשיעורים הן נהנו מצפייה והכרת שיטות לימוד והוראה בעיקר במקצועות המדע. בחלק אחר מהשיעורים הן הביאו מעולמן האישי ומתחום הדיסציפלינה שלהן.

מעבר לכך, שתי הסטודנטיות התבקשו להעביר מסר לתלמידות כי העולם המדעי-טכנולוגי פתוח בפניהן ומאפשר השתלבות של נשים במקצועות שונים ומגוונים. מסר זה חשוב כל העת, אך בעיקר בתקופה בה בוחרות בנות שכבה ט' את עתידן המקצועי. כיתת כתום בשכבה ט' מיועדת מבחינת ביה"ס להמשיך בכיוון המדעי-טכנולוגי וההשתלבות של הסטודנטיות מ – M.I.T תרמה לעידוד הבנות לחשוב על הגברת מקצועות אלו בחטיבה העליונה. 

בנוסף לתוכנית ההוראה, מציינת דורית, היה חשוב לזמן להן ביקורים וסיורים מחוץ לביה"ס כדי שיכירו את ההיסטוריה, התרבות והמציאות הישראלית בכלל. כך הן הספיקו לבקר ב"יד ושם" במסגרת סיור של י"א, הצטרפו לימי שדה משימתיים (יש"ם) ובשבוע הבא יבקרו ב"לוחמי הגטאות" עם שכבה ט'.

במהלך שהותן בביה"ס ליוותה את הסטודנטיות רג'ין פורטה, מורה לאנגלית, והיא מתייחסת לביקור ואומרת: "למיקה יש משפחה בירושלים ובמעלה אדומים והיא בחרה לבוא לכאן בשל אהבתה לישראל. לינדזי הייתה סקרנית להכיר את ישראל. אני רואה בבנות האלו שגרירות. הן  נהנו מקבלת הפנים, התרשמו מהרצינות של העבודה, הכירו את מערכת החינוך בארץ ובאופן כללי הן רואות שמדינת ישראל היא מדינה מפותחת. אני מאמינה שהמסר החיובי יועבר באמצעותן הלאה".