קייטרינג בכרמיאל חנויות אופניים אימון אישי אספקה טכנית עיצוב שמלות כלה מוסכים בכרמיאל סוכניות רכב בכרמיאל נגריות בכרמיאל בחירות כרמיאל גנים כרמיאל
 רהיטים בצפון מסעדות בגליל חוגים בכרמיאל אולם אירועים בכרמיאל  שיפוצים בכרמיאל משרדי תיווך רואי חשבון בכרמיאל גני ילדים בכרמיאל צימרים בגליל עיצוב פנים
   
מחפש עורך דין ? מחפש אינסטלטור ? מחפש אדריכל ? - תוכל למצוא את כל העסקים ובעלי המקצע במדריך העסקים של כרמיאל ברשת

 

 

קוסמטיקאית בכרמיאל

מוצרי קוסמטיקה בכרמיאל

מוצרי אלוורה כרמיאל

עיצוב פנים בכרמיאל

אולמות אירועים בכרמיאל
קייטרינג בכרמיאל
חנויות אופניים בכרמיאל
אולם אירועים בכרמיאל
קידום בגוגל

מחנה יזמות טכנולוגית אורט כרמים

כתבה: מיכל מיכאלי

 שישה תלמידי מכטרוניקה מבית ספר אורט כרמים השתתפו במחנה יזמות טכנולוגית בן שלושה ימים, שקיימה רשת אורט. המחנה התקיים במלון עדן-אין בזיכרון יעקב ובו השתתפו 25 תלמידים הלומדים מכטרוניקה בבתי הספר של אורט בכרמיאל, דלית אל כרמל ובנימינה. מדובר בתלמידים מצטיינים, שהצליחו לגבש רעיונות מבריקים לפיתוחים טכנולוגיים.

מחנה זה הוא חלק מפעילות לעידוד היזמות והחדשנות הטכנולוגית, שמובילה רשת אורט בשיתוף פעולה עם פרופסור דן שכטמן חתן פרס הנובל בכימיה, בוגרי יחידת 8200 מהמודיעין ופרופסור אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה כרמיאל.

המחנה הוא חלק מהחזון החינוכי חברתי של רשת אורט לעודד את התלמידים המצטיינים לקחת יוזמה, לנצל את הפוטנציאל האישי הגלום בהם ולפתח את הרעיונות שלהם במסגרת של יזמות טכנולוגית וחדשנות. לפי חזון זה, פיתוח טכנולוגי המבוסס על היתרונות היחסיים של המדינה והאזור יביא להם שגשוג כלכלי ושלום.

כל אחד מימי המחנה התחיל בשעה 8:00 והסתיים בשעה 21:00. במהלך היום הופיעו בפני התלמידים פרופסור דן שכטמן, חתן פרס נובל לכימיה, יזמים הנמצאים כבר בשלב שיש להם חברת הזנק רווחית, יזמים הנמצאים בתחילת הדרך וכן התקיים פאנל בו שוחחו התלמידים עם יזמים וחדשנים טכנולוגיים ששרתו ביחידה 8200. היזמים שמחו מאד לשמוע ולפגוש את התלמידים והתלהבו מאד מהיצירתיות, הידע והעניין שהם הפגינו.

התלמידים  שמעו גם הרצאות מבוא להגדרת המושגים חדשנות יזמות. הרצאה מעורך דין המתמחה בדיני פטנטים, הרצאה בנושא היזמות מפי נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, פרופסור אריה מהרשק, שהוא בעצמו יזם ובעל מספר פטנטים רשומים.

במסגרת הפעילות אמורים תלמידי בית הספר לארח את תלמידי הסדנא ליום עיון באורט כרמים ויום עיון נוסף יתקיים בבית ספר אורט בדלית אל כרמל.

את התלמידים ליווה עודד רייכספלד, מורה במכללה, שמלמד בביה"ס מכרוניקה והשנה החל ללמד את חברי מועצת התלמידים פילוסופיה. עודד מספר על התרשמותו מהמחנה ואומר: "שמחתי לפגוש קבוצה של תלמידים עם ראש אחר. תלמידים שמוכנים ללמוד בהנאה משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות. הנוכחות הייתה מלאה. בהפסקות הם דיברו על מה שהיה בהרצאות והאווירה הייתה נפלאה. המרצים היו בעלי מקצוע ברמה גבוהה מאוד ולכן היה מעניין, מאתגר ומתגמל. למדתי שתפקידנו כמורים הוא לעודד תלמידים להאמין בעצמם לטובת התועלת האישית והחברתית שתצמח מזה".